Dovolená pro vaše zdraví

Už jste přemýšleli o využití letošní dovolené? Prolistovali jste nabídky cestovních kanceláří a nic zajímavého jste nenašli? Zkuste letos udělat něco nového - pořiďte si zájezd, kterým pomůžete svému zdraví.

Na trhu existuje několik cestovních kanceláří, které nabízejí pobyty v lázeňských zařízeních zejména v Evropě.

Pokud hledáte propojení lázeňského nebo wellness pobytu s klasickým poznávacím zájezdem, můžete si namíchat balíček dle vlastních představ.

V relativně blízkém okolí České republiky se vyplatí jet do Rakouska, Slovenska nebo Maďarska.

Stručné charakteristiky vybraných lokalit

Slovensko

Nejbližší sousedé - Slováci mají na výběr z několika lázeňských míst. Mezi nejzajímavější patří určitě pobyt na úpatí Vysokých Tater v hotelu Nezábudka. Těšte se na relaxační procedury, saunový svět a výběr procedur podle vašich požadavků. Cenově vás pobyt na dva dny s polopenzí a balíčkem procedur vyjde pod 3000,- kč. Pokud vás více než slovenské velehory láká prostředí vinic a klidné přírody, zvolte Smrdáky - leží jen 80 km od Brna. Za šest dní pobytu a lázeňských procedur zaplatíte od 200 do 300 Eur.

Rakousko

Využít můžete i nabídku rakouských wellness komplexů, které přinášejí návštěvníkům bohaté služby, které by jinde marně hledali. Jedním z důkazů je například lázeňský komplex Sonnentherme, který se prezentuje jako evropské rodinné středisko volného času. Na pokojích hotelu Sonnen Park najdete dětské postýlky, v jídelně dětské židličky, spoustu místa na hraní i hračky. Součástí hotelu jsou i kuchyňky na ohřívání jídel pro děti. Zdarma si můžete půjčit kočárky dovnitř i ven. Termální bazénky jsou pro dospělé, najdete tu ale i spoustu vnitřních i venkovních bazénů pro nejmenší. Zajistit si můžete i plavání pro novorozence, dětské programy nebo pro vás vodní cvičení.  Jednodenní vstup na rodinnou vstupenku (familienkarte) s jedním dítětem nad šest let stojí 47,80 eur (cca 1200 Kč).

Maďarsko

Další výborná centra najdete i v Maďarsku, hlavně ve vyhlášené termální oblasti Panonie. Výhodou maďarských lázní či wellness středisek je zejména cena, která není nijak vysoká, ale protože častými hosty bývají nároční Rakušané, je k dispozici pestrá paleta služeb.

Mezi největší maďarské lázně patří Bükfürdö nejen svou kapacitou bazénů (27), ale i kvalitními službami, které využívá velké množství spokojených zákazníků. Léčivá voda se zde používá ke zmírnění obtíží pohybového aparátu, pitná kúra pomáhá trávicímu systému.

Celodenní vstup do lázní stojí: v přepočtu 160 Kč (cca 6 eur) vstup do léčebných i zážitkových lázní stojí v přepočtu 180 Kč (cca 7 eur).

Dalším místem pro dobrou zdraví prospěšnou dovolenou je i Sárvár. Toto středisko najdete na západě země. K jeho službám patří mimo jiné i dobrodružný bazén pro děti.

K návštěvě vybízí i samotné město Sárvár, které má unikátní historické centrum.

 

Ať už zvolíte jakoukoliv nabídku wellness zájezdu, myslete, že je dobré se na cestu i pojistit. Evropské pojištění nekryje zdaleka všechny náklady v případě úrazu apod., takže není nic horšího, než když váš zájezd za zdravím skončí v nemocnici a s tučným účtem za poskytnuté lékařské úkony.

Sazby cestovního pojištění jednotlivých pojišťoven si můžete porovnat například zde: www.honzovapojistka.cz.

Příjemnou dovolenou!

 

Cestovní pojištění na http://www.honzovapojistka.cz/cestovni-pojisteni/

 

Dovolená pro vaše zdraví patří do témat
 • zdravá dovolenka JMi 20.11.2011 18:39:23

  Každá dovolenka na ktorejsa to nepreháňa s aktivitamije ozdravovacím procesom.Najlepšie na tento účel jemore alebo hory. NapríkladTatry sú spracované nahttp://www.ubytovanie-tatry.net

  • Re: zdravá dovolenka JMi 20.11.2011 18:41:16

   Oprava poslednej vety:
   Napríklad Tatry súspracované nahttp://www.ubytovanie-tatry.net/

 • tip Zuzanka 13.08.2010 16:40:22

  komu na dovolenou nezbyly letos penize tak jako nam, zkuste stesti v tipovaci soutezi nahttp://eshop.farmax.cz/ - hraje se o rodinnou dovolenou na Kypr, a to do konce srpna :)

 • Díky Miroslava 09.06.2010 09:21:01

  Děkuji za dobrý tip, možná si některou z výše uvedených lokalit zvolím ke zdravému odpočinku a vyřeším tak dilema, kam na dovolenou!


Adresář

Poradna na téma Zdravě - soutěže a novinky

Diskutujte na téma Zdravě - soutěže a novinky

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku