Teplo v koupelně – rychle a levně

Koupelna je místnost, ve které trávíme čas nejen každodenní hygienou, ale kde si mnoho z nás také dopřeje chvilku klidu v horké koupeli. Pro dosažení pocitu příjemného tepla pro člověka bez oblečení musíme tento prostor vytopit přibližně na 25 stupňů. Udržovat ale trvale takto relativně vysokou teplotu by bylo velmi neekonomické a právě pro tento účel je příhodné doplnit koupelnu některým z modelů Quartzových topidel s tzv. slunečním efektem.

Princip je jednoduchý - quartzový zářič dosáhne svého maximálního výkonu ihned po zapnutí a ohřívá přímo osoby nebo věci, které jsou v daném prostoru. Vzduch, kterým infračervené záření prostupuje, se ohřívá až druhotně od předmětů které jsou takto osálány. V praxi to znamená, že můžeme koupelnu pouze temperovat a po příchodu do místnosti spouštíme quartzové infračervené topidlo, které vytvoří požadovanou tepelnou pohodu okamžitě. Při topení tak zbytečně neohříváme vzduch a s tím souvisí i snížení spotřeby energie.

Pokud se ale budeme snažit dosáhnout stejného efektu přitopením si prostřednictvím běžného topného tělesa (např. teplovzdušným ventilátorem, koupelnovým žebříkem nebo přímotopy) musíme u těchto s dostatečným časový předstihem zvýšit výkon a čekat, až se ohřeje vzduch v místnosti, který bude poté ohřívat nás. Dalším negativem je skutečnost, že teplejší vzduch se bude držet u stropu, kde ho prakticky nevyužijeme.

Jednoduchým testem bylo potvrzeno, že v místnosti cca. 6m2 modelové Quartzové topidlo Tansun Carnival s příkonem 750W spotřebovalo za průměrnou čtvrthodinku věnovanou hygieně elektrickou energii v ceně 0,75 haléřů (při sazbě 4 koruny za kilowatthodinu).

Dosažení podobné tepelné pohody za stejnou cenu prostřednictvím teplovzdušného ventilátoru, přímotopu nebo již zmiňovaného koupelnového žebříku je prakticky nemožné.

Více informací na www.tansun.cz

Teplo v koupelně – rychle a levně patří do témat

Přidat příspěvek k tématu

* Povinné pole

Adresář

Poradna na téma Zdravě - soutěže a novinky

Diskutujte na téma Zdravě - soutěže a novinky

Píšeme jinde


Zdravě.cz na Facebooku